רק את יכולה להפוך את עצמך למלכה

יוצא לי לפגוש לא מעט נשים שנהנות משפע חומרי בחיי הנישואים שלהן. בן זוגן מפנק אותן במתנות יקרות. יש להן אוסף נכבד של בשמים, תכשיטים ובגדים. יש להן בית גדול ויפה והן גם יוצאות לעיתים קרובות לחופשות. אבל למרות כל השפע הזה, הן מרגישות אומללות בזוגיות שלהן.

בן זוגן עסוק בעבודה, בתחביבים או בתחומי העניין שלו. משפחתו נמצאת אי שם בתחתית סדר העדיפויות שלו. הוא אומנם דואג שלא יחסר בבית שום דבר, אבל בעיניו, בזה מסתכם תפקידו בתור בעל ובתור אבא. הוא אומר לכולם שהמשפחה היא הדבר החשוב לו ביותר, ובהרבה מקרים- גם מתכוון לזה, אבל בפועל, הוא לא מקדיש זמן לאשתו ולילדיו.

נשים מרגישות מאוד בודדות בזוגיות כזאת.

“הוא הבטיח להפוך אותי למלכה”.

כשמישהי משתמשת במילים האלו, אני מודה שאני אוטומטית מצטמררת. אני כבר יודעת שגם אם היא חיה ברווחה כלכלית וגם אם ביתה נראה כמו ארמון, היא ממש לא מרגישה כמו מלכה בתוכו. ולא רק שחייה רחוקים מלהיות חיים של מלכה, אלא שלא פעם, היא גם קורבן להתעללות מתמשכת.

לעיתים, לוקח לנשים שנים רבות להבין שמשהו לא תקין מתרחש במערכת היחסים הזוגית שלהן. הן חוות בלבול מאוד גדול, במיוחד כאשר אף אחד בסביבתן הקרובה לא מבין מה כל כך קשה להן ועל מה הן מתלוננות. בן הזוג מזכיר להן פעם אחר פעם שיש להן הכול ומאשים אותן בכך שהן פשוט לא מרוצות משום דבר. חברותיהן הטובות לא מבינות למה כל כך רע להן ולפעמים נראה שהן אפילו קצת מקנאות.

גם החברות הרי מתלוננות בדיוק על אותם דברים. גם הן כועסות על חלוקת תפקידים לא הוגנת, מרגישות שעיקר העול הביתי נופל על כתפיהן ובן הזוג לא מבין ולא רואה אותן. גם חברותיהן כורעות תחת העומס כשהן מג’נגלות בין העבודה, הבית והילדים. כך שזה ממש לא מפתיע שבמרוצת הזמן, הן מתחילות להאמין שהן אלו שמגזימות ומצפות ליותר מדיי מבן הזוג שלהן, שככה זה אצל כולם.

הרי בסך הכול, יש להן בעל טוב שמרוויח מצוין, בית מקסים וילדים נפלאים. אז מה הן עוד רוצות?

מה שהן לא תמיד מצליחות להסביר במילים, זה את חוסר התקשורת הקיצוני שאתו הן מתמודדות. את חוסר העניין ואת חוסר המעורבות של בן הזוג בחייהן ובחיי הילדים. הן מתקשות להסביר את הניתוק של בן זוג שנמצא בבועה משלו, את המבט האטום, את היעדרו המוחלט של זמן איכות זוגי או משפחתי. הן מתקשות לתאר את החסך הרגשי שאתו הן מתמודדות, את החיים כשהם נעדרי חום, מגע או אהבה.

בחלק מהמקרים, הן מתביישות לספר לחברותיהן על היחס הפוגעני שהן מקבלות מבן הזוג שלהן, מילים מקטינות, תנועות יד מזלזלות, בדיחות שנעשות על חשבונן וכבר מזמן לא מצחיקות אותן. הן מתביישות לספר על אלימות מילולית שמופנית כלפיהן, על כפייה מינית או על החלטות שמתקבלות באופן חד-צדדי, מבלי להתייעץ איתן ולעיתים אף ללא ידיעתן.

ישנן נשים הסובלות מאלימות כלכלית, נאלצות לקבל את אישורו של בן הזוג לגבי כל הוצאה כספית שלהן. לחלקן אין גישה לחשבון הבנק, אין להן אפילו כרטיס אשראי או פנקס צ’קים משלהן. חלקן מקבלות מבן הזוג כסף מזומן, מעין הקצבה חודשית, בדיוק באותו האופן שבו ילדים מקבלים את דמי הכיס שלהם מהוריהם…

לעומתן, יש נשים שנהנות מחופש כלכלי ויכולות לקנות לעצמן ולילדיהן מה שהן רוצות, אבל החופש שלהן מוגבל באופנים אחרים. הן נאלצות לתת דין וחשבון לבן הזוג על כל יציאה שלהן מהבית, להסביר למה היא נחוצה. הן צריכות להיאבק על זכותן להיפגש עם חברות או  עם בני משפחה אהובים ולפעמים גם על זכותן לצאת ולעבוד מחוץ לבית.

אנשים עם הפרעת תקשורת לא בהכרח רוצים להצר את צעדיה של בת הזוג שלהם או לפגוע בה. הם פשוט מרוכזים בעצמם, ברצונותיהם, בצרכים ובחרדות שלהם. הם מתקשים לראות ולהבין את הצרכים של בת הזוג ואת נקודת המבט שלה. בהרבה מהמקרים האלו, הם באמת אוהבים את בת הזוג ודואגים לה, ופשוט משוכנעים שהם יודעים יותר טוב ממנה מה היא רוצה ומה היא צריכה…

אני מניחה שהפנטזיה להיות מלכה קוסמת לנשים רבות. המקור שלה כנראה טמון אי שם בעבר הרחוק, בסיפורי האגדות שעליהם גדלנו כולנו בתור ילדות קטנות. כמובן שתמיד היה בסיפורים האלו גם איזה נסיך או אביר על סוס לבן שהציל עלמה במצוקה, או מלך שמצא את האחת והיחידה, התאהב בה ורצה להכתיר אותה למלכה.

אבל מאז תקופת הילדות התמימה עבר הרבה זמן. רובנו התבגרנו, החכמנו ולמדנו בדרך הקשה שנסיכים ואבירים קיימים רק בעולם האגדות. ולמי שעדיין מחכה לאחד שיכתיר אותה בתור מלכה, או מאוכזבת מהאחד שהבטיח להפוך אותה למלכה ולא קיים – הגיע הזמן להתעורר למציאות.

אף אחד לא יכול להפוך אותך למלכה, ומי שנראה כאילו הוא יכול, עשוי באותה מהירות שבה הוא הניח לראשך את הכתר, להסיר אותו ממך. כשהוא זה שהופך אותך למלכה, הכוח הוא כולו שלו, להמליך ולקחת ממך את המלוכה. 

זה כמובן לא אומר שאת צריכה לוותר על חלום המלוכה, אלא פשוט להבין שרק את זאת שבאמת יכולה להפוך את עצמך למלכה. והכוונה היא לא רק להיות מלכה ליום אחד, בתאריך סמלי כמו יום האישה למשל, אלא לאמץ לעצמך אורח חיים שבו תרגישי כמו מלכה.

לחיות כמו מלכה זה אומר לדאוג לעצמך, לשים בראש סדר העדיפויות שלך את הבריאות הפיזית והנפשית שלך. זה אומר לספק מענה לצרכים הגופניים והרגשיים שלך, לתת מקום לשאיפות ולחלומות שלך, לטפח את הכישורים האישיים שלך ולאפשר לעצמך התפתחות אישית ומקצועית.

להיות מלכה זה אומר ליהנות מעצמאות כלכלית, מהחופש לעבוד, ללמוד ולהעשיר את ידיעותייך, להיפגש עם מי שאת רוצה מתי שאת רוצה. זה גם אומר למצוא זמן פנוי לבילוי, למנוחה, לפעילות גופנית, לתחביב אהוב ולכל דבר אחר שאת רוצה לעשות.

אל תאפשרי לאף אחד לפגוע בך, לרמוס את כבודך או להגביל את החופש שלך. זכותך המלאה לעצור באסרטיביות כל גילוי של יחס מזלזל המופנה כלפייך ולשמור על הגבולות שלך. לקבל יחס מכבד זו אגב זכות בסיסית של כל אדם וכמובן של כל אישה, לא רק של מלכה.

בקיצור, את הופכת למלכה ברגע שאת מחליטה לתת לעצמך את שרביט המלוכה ומעניקה לעצמך באהבה את החופש לנווט את חייך לכיוון שאת רוצה, להקשיב ללב שלך, להקיף את עצמך באנשים שרוצים בטובתך ולחלוק את חייך עם בן זוג שמאפשר לך להמשיך להיות מלכה.

 

אשמח ללוות אותך בדרך לשינוי,

ד”ר פנינה ארד, 0507865822.

פגישות ייעוץ אישיות וזוגיות מתקיימות גם אונליין.

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל