למצוא ולהפיץ את האור הייחודי שלך

לכל אחת מאתנו יש את האור הפנימי שלה, את התכונות, הכישורים והיכולות הייחודיות שלה. כל אחת מאתנו ניחנה ביופי משלה, פנימי וחיצוני.

הבעיה היא שלא תמיד אנחנו מצליחות לראות את היופי הזה שלנו.

הכי קל לראות את האור הייחודי שלנו כאשר בן הזוג שלנו רואה אותו גם, כשיש לצידנו מישהו שמעריך, מפרגן ומחמיא לנו על איך שאנחנו נראות ועל מה שאנחנו עושות בהצלחה. מישהו שעומד לצידנו, מעודד ומרים אותנו, גם כשאנחנו נופלות.

הבעיה היא שלא לכולנו יש בנמצא בן זוג כזה, ולפעמים, לא רק שבן הזוג לא רואה את נקודות החוזק ואת האור שבנו, אלא שהוא נוטה להתמקד בחולשות שלנו בכישלונות, במקומות החשוכים שבהם אנו מתקשות.

נשים שבן הזוג שלהן מפגין כלפיהן תחושת עליונות, מרבה לבקר אותן, להשפיל או לזלזל בהן, מאבדות עם הזמן את האמונה שלהן בעצמן וביכולותיהן. הביטחון העצמי שלהן מתערער ולאט לאט, הן עצמן מפסיקות לראות את האור שבהן, נכבות ושוקעות למקום חשוך של דכדוך או דיכאון. הן מזניחות את עצמן ואת הצרכים שלהן, שוכחות מה הן פעם רצו ואהבו לעשות ושמות את עצמן במקום האחרון.

יוצא לי לפגוש בקליניקה הרבה מאוד נשים שנמצאות בזוגיות עם גברים שיש להם הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת, גברים נוקשים שממעטים להחמיא ולהביע רגשות של חיבה והערכה. גברים שהנטייה הטבעית שלהם לראות את הפרטים הקטנים גורמת להם להתמקד בתכונות השליליות של בת הזוג ובדברים שמפריעים להם במה שהיא עושה. גברים שמתנהלים באופן שוטף כאילו הם נמצאים בבית-משפט. נצמדים לעובדות, מחפשים הוכחות, בטוחים שהצדק איתם. 

בחלק מהמקרים, הגברים האלו גם מתנערים מאחריותם לגבי הבית והמשפחה, התפקוד ההורי והניהולי שלהם לקוי, כך שרוב הנטל הביתי נופל על כתפיהן של הנשים שלצידם. השגרה השוחקת, המלחיצה והמאתגרת לצדו של בן זוג עם הפרעת תקשורת, המריבות שלא נגמרות, המטלות האינסופיות, כל אלו מובילים פעמים רבות נשים לוותר על השקעה בעבודה תובענית, על הקריירה שתמיד חלמו עליה או על השאיפות שהיו להן בצעירותן. נשים שנמצאות בזוגיות כזאת מתמודדות עם מצוקה נפשית חמורה. הרבה מהן מאבדות במרוצת השנים את שמחת החיים שלהן ומפסיקות להפיץ את אורן. 

נשים בוחרות להישאר בזוגיות כזאת מהרבה מאוד סיבות. לפעמים יש אצלן צורך מאוד גדול לשמור על שלמות המשפחה. לפעמים הן פוחדות לפרק את התא המשפחתי ולהתמודד עם ההשלכות הכלכליות והמשפחתיות של גירושים, ולפעמים, הן מעדיפות להישאר במקום המתסכל, שבכל זאת, נוח מבחינות מסוימות, על פני התמודדות עם תהליך מורכב של פרידה ויציאה לעתיד מעורפל של חוסר וודאות. מה שכן, הבחירה להישאר בזוגיות כזאת לא חייבת להיות מלווה בוויתור על הגשמה עצמית ועל מימוש האור הפנימי שלהן.

אז נכון שזה היה יכול להיות נפלא אם לכולנו היה בן זוג תומך ומפרגן שרואה את האור שלנו ועוזר לנו להפיץ אותו. יחד עם זאת, התלות באישורים חיצוניים של בן הזוג, מאוד מגבילה ומצמצמת, במיוחד כשהקשר הזוגי הוא עם מישהו שכבר מזמן לא רואה את האור שבנו או מתקשה לבטא אותו באופן מילולי.

מה שאני בעצם רוצה לומר הוא שבלי קשר לזוגיות שבתוכה אנחנו נמצאות, יש לנו תמיד את היכולת לבחור ולהשקיע בעצמנו, לטפח את החוזקות שלנו, לתת לשאיפות ולחלומות שלנו מקום, להפנות את הזרקור אל נקודות האור שלנו ולהעצים את הטוב שבחיינו.

אז אם את מרגישה שהזוגיות שלך לא מיטיבה אתך, שהקשר הזוגי שלך גורם לך לאבד מזוהרך, שאת כבויה ושאת כבר מזמן מתקשה לראות את נקודות האור שבך, את מוזמנת לדבר אתי ולראות כיצד את יכולה, למרות הנסיבות, להחזיר לעצמך את האמונה ביכולותייך, להשיב לעצמך את שמחת החיים שאבדה לך ולמצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורך להפיץ את האור הפנימי שלך.

חג אורים שמח!

ד”ר פנינה ארד, 0507865822  

שיחות אישיות וזוגיות מתקיימות גם אונליין.

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל