לטנגו צריך שניים

טנגו הוא ריקוד זוגי חושני המצריך שיתוף פעולה מלא ותיאום הרמוני בין צמד רקדנים. כדי שהטנגו יהיה משובח, נדרש קשר וחיבור מיוחד בין שניהם. הם  צריכים להישיר מבט אחד כלפי השני, לשים לב היטב לצעדים של זה שמולם ולהתאים את עצמם לקצב של האחר. וכמובן, רצוי ששני הרקדנים ייהנו מהריקוד המשותף.

זוגיות מאוד דומה לטנגו. כדי שמערכת היחסים הזוגית תהיה מוצלחת, שני בני הזוג צריכים לעבוד כצוות ולשתף פעולה ביניהם. הם נדרשים לדעת לתקשר אחד עם השני ביעילות, כדי להבין את הכוונות ואת הרצונות של בן/ בת הזוג שלהם, והם אמורים לעשות כמיטב יכולתם לתת מענה לצרכים אחד של השני. ועל מנת שהם יוכלו ליהנות לאורך זמן מהריקוד המשותף שלהם, כדאי מאוד שהוא יהיה מושתת על הדדיות.

בזמן האחרון אני נתקלת ביותר ויותר פוסטים המבטיחים לנשים שניתן לחולל שינויים מרחיקי לכת בקשר הזוגי, גם אם בן הזוג לא משתף פעולה, ושמספיק שרק צד אחד ישנה את המקצב (היא), כדי שהצד השני (הוא) יזוז גם הוא ויתאים את עצמו לשינוי הקצב.

בקליניקה שלי אני פוגשת הרבה מאוד נשים שניסו את הדבר הזה במשך שנים, ללא הצלחה. הן ניסו בכל פעם אסטרטגיה חדשה ושונה, ושום דבר לא עבד להן. מה שכן קרה, זה שעם הזמן, הכוחות שלהן פשוט נגמרו ובסופו של דבר הן נאלצו להרים ידיים.

לרוב, במקרים שאני פוגשת, ישנה ברקע הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת אצל אחד מבני הזוג. ואני יכולה לומר בוודאות שאין סיכוי שמאמץ חד צדדי יוביל לשינוי משמעותי בקשר, אם אכן בזה מדובר. אחד המאפיינים המרכזיים של אנשים עם הפרעת תקשורת הוא מיקוד היתר שלהם בעצמם. ולמרות שזה בהחלט יכול להיראות כמו אגואיזם, מדובר בלקות נוירולוגית, שמקשה עליהם להבין את כוונות האחר ואת הצרכים שלו.

אז כן, סביר להניח שרבים מהצרכים שלהם עצמם יסופקו כאשר בת הזוג תעשה את כל העבודה. אבל מה אתה? לא רק שהם לא יתנו מענה לצרכים שלה, אלא שהרבה פעמים, הם בכלל לא יראו ולא יעריכו את המאמץ הגדול שהיא עושה כדי להתאים את עצמה אליהם וכדי לעשות את מבוקשם. יהיה להם מאוד קשה לקרוא את הרמזים שהיא תיתן להם, להבין את שפת הגוף שלה, וגם אם היא תגיד להם באופן הכי מפורש שיש מה היא רוצה, סביר להניח שברוב המקרים הם יתנו לצרכים האישיים שלהם עדיפות עליונה.   

ואישה שרק נותנת לבן הזוג שלה ומוותרת על הצרכים שלה, גם אם בתחילת הקשר היא עשתה את זה באהבה גדולה, בסופו של דבר, היא תמצא את עצמה ממורמרת ומתוסכלת. כי כמה באמת אפשר לוותר?

אז בבקשה, אל תתני לאף אחד להגיד לך שאם לא טוב לך בזוגיות, סימן שאת לא מתאמצת או לא משקיעה מספיק. כי אולי במקרה שלכם, ההפך הוא הנכון. אולי השקעת והתאמצת יותר מדיי, לפני שנמאס לך, או שהתעייפת או שהתעוררת והתחלת לדאוג לעצמך ולצרכים שלך, כי הבנת שאם לא תעשי את זה, אף אחד לא יעשה את זה בשבילך.

ואם הריקוד הזוגי שלכם לא זורם באופן הרמוני, אם אתם דורכים אחד לשני על הרגליים ואם אין שום תיאום בין המקצבים השונים שלכם, זה אומר ששניכם צריכים לעבוד על הזוגיות שלכם, כי לטנגו צריך שניים.

ואם הפרטנר שלך לא מוכן בשום פנים ואופן ללמוד איך לרקוד אתך ביחד, אז את יכולה ללמוד לרקוד גם לבד ואפילו ליהנות מזה.

אשמח לשוחח אתך,

ד”ר פנינה ארד: 0507865822

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל