יועצת זוגית

זוגות רבים שמצב הזוגיות שלהם אינו תקין מסיבות שלפעמים אינן בשליטתם (בשל לדוגמא, הפרעת תקשורת אצל אחד מבני הזוג, שלא אובחנה עד היום), חוששים לפנות אל יועצת זוגית כדי לפתור את המשבר בשל ניסיון שלילי קודם בעבודה עם מטפלים שלא הבינו את מקור הבעיה ולא הצליחו להציל את המצב. לא בכדי נאמר כי כיום, רבים מעדיפים לפרק את החבילה מאשר לתקן אותה, ובדיוק כאן נכנסת לתמונה יועצת זוגית שזהו בדיוק תחום המומחיות שלה, עבודה עם קשיי תקשורת קיצוניים בזוגיות. ד”ר פנינה ארד – יועצת זוגית המתמחה בנושא של זוגיות בצילה של הפרעת תקשורת, תלווה אתכם במהלך התהליך הלא פשוט הזה. צעד אחר צעד, היא תקנה לכם את הכלים לעבודה זוגית משותפת, תקינה ובריאה לשני בני הזוג, לצד ההפרעה.

 

יועצת זוגית תסייע לכם להחזיר את הניצוצות לזוגיות שלכם

 

פניה לשירותיה של יועצת זוגית הינה צעד לא פשוט שרבים חוששים מפניו, במיוחד אלו אשר כבר העזו ועשו צעד כזה בעבר וחוו כישלון ואכזבה. הנה מספר נקודות שיעזרו לכם להבין יותר במה מדובר:

 

  • מתי פונים לייעוץ – זוגות המרגישים שהתקשורת ביניהם הידרדרה, שהזוגיות שלהם נקלעה למשבר אבל הם מעוניינים לעבוד על עצמם על מנת להמשיך להיות יחד. לעיתים גם זוגות השוקלים להתגרש, או שאחד מבני הזוג רוצה להיפרד, ובכל זאת, הם מוכנים לתת סיכוי אחרון לקשר שלהם ולראות אם ניתן להציל אותו, ולו רק כדי להיות שלמים עם ההחלטה להתגרש.

 

  • תהליך הייעוץ – תהליך הייעוץ הוא כמובן דיסקרטי לחלוטין, ומחייב פתיחות מוחלטת מצד הנועצים, על מנת שתהליך השינוי יתבצע כהלכה. כאשר קיימת ברקע הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת, התחושה של בני הזוג לא פעם היא שהם מדברים בשתי שפות שונות לחלוטין. יועצת זוגית המתמחה בהפרעת תקשורת ובאופן שבו היא באה לידי ביטוי במערכת יחסים זוגית, מתרגמת לבני הזוג את שתי השפות, ובהמשך, מלמדת אותם להבין, לפרש ולדבר בשתי השפות, באופן שיאפשר להם לתקשר אחד עם השני ביעילות. הגישה היא קוגניטיבית – התנהגותית ועושה שימוש בכלים מעולם האימון, גישה שנמצאה יעילה לטיפול בקשיי תקשורת, במיוחד כאלו שמקורם בהפרעה תקשורתית. מדובר בתהליך קצר מועד הכולל כ-12 מפגשים בני שעה וחצי כל מפגש. במהלך המפגשים נמפה את המצב הקיים, נציב יעדים ומטרות עתידיות ונמצא את הדרך היעילה ביותר להשבת הזוגיות למסלול הנכון והבריא.

 

  • כיצד הייעוץ הזוגי מועיל לבני הזוג – ההכרה של אחד מבני הזוג או שניהם בזה שייתכן והמקור לקשיי התקשורת הקיצוניים בזוגיות שלהם הוא בהפרעת תקשורת בלתי מאובחנת, פותחת את הדלת לשינוי. לפתע, שני בני הזוג מגלים כי קיימת סיבה אובייקטיבית למשבר בזוגיות שלהם ולקשיים שאתם הם מתמודדים, ושמדובר במשהו שבכלל איננו באשמת אף אחד מהם. תהליך הייעוץ הזוגי מלמד את שניהם כיצד לחיות זה לצד זו, להבין טוב יותר מול מה הם מתמודדים, לקבל באהבה את מה שלא ניתן לשינוי ובמקביל, ללמוד אסטרטגיות תקשורתיות חדשות ולקבל כלים מעשיים לשינוי ולהטמעת דפוסי תקשורת חדשים ויעילים במערכת היחסים הזוגית שלהם.

יועצת זוגיות

 

הפרעת תקשורת היא לא האויב שלכם

 

נעים מאוד, שמי פנינה ארד – ואני ד”ר לפסיכולוגיה, יועצת זוגית ומאמנת מוסמכת. מטרתי היא ללוות את לקוחותיי יד ביד בדרך אל שינוי משמעותי בחייהם ובזוגיות שלהם. לשם כך, הקמתי את מרכז LeadUP המציע לנשים, לזוגות ולקבוצות הכוונה וייעוץ בדרך אל הגשמת המטרות הגדולות בחייהם ולהגשמת זוגיות בריאה ומספקת. עצם המודעות לכך שככל הנראה קיימת אצל אחד מבני הזוג הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת, מהווה פתח לשינוי ומסבירה למה כל מה שניסיתם לעשות עד היום על מנת לשפר את הקשר הזוגי שלכם, לא עבד. ההבנה שמדובר בקושי נירולוגי אובייקטיבי, ולא בכוונה רעה של אחד מבני הזוג, מאפשרת להתבונן על קשיי התקשורת בזוגיות דרך עדשה אחרת ולטפל בקשיים בכלים המותאמים באופן ייחודי לבעייתיות בקשר. אני מזמינה אתכם להצטרף אליי למסע בו תגלו כמה אתם זקוקים זה לזו, וכמה גדולה היא האהבה שיש לכם להעניק אחד לשני. אל תמהרו לוותר על הזוגיות שלכם, הרשו לי לעזור לכם.

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל