זוגיות במשבר

זוגיות במשבר הינה בעלת רבדים רבים; היא יכולה להגיע בצורה של מריבות וויכוחים יומיומיים, שתיקות ארוכות וחוסר תקשורת, או רצון של אחד מבני הזוג לסיים את הקשר הזוגי. לעיתים, המשבר עלול לנבוע מדברים שאינם תחת שליטתנו, כמו הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת של אחד מבני הזוג. רק בשנת 1994 הכיר עולם הפסיכיאטריה בהפרעת תקשורת בשם אספרגר, שהיום נקראת אוטיזם בתפקוד גבוה, כך שהדור הבוגר שגדל ולמד להשתלב בחברה תוך התמודדות עם המגבלות הנלוות, לא אובחן מעולם. מדובר במוגבלות סמויה, בעלת השלכות הרסניות על מערכות יחסים אינטימיות. הקשיים במערכות יחסים מורכבות אלו מתפתחים מכך שלאחד מבני הזוג יש מודעות רגשית נמוכה, יכולת מופחתת להבעת אמפתיה וקושי בזיהוי ובתיאור של רגשות. היות ומדובר בהפרעה מולדת ותורשתית, לפעמים אבחון של אחד הילדים בהפרעת תקשורת מעורר את החשד שגם אחד מבני הזוג סובל ממנה. לפעמים פוסט בפייסבוק או קריאה של מאמר, הם הטריגר לחשד כזה. הרבה פעמים, זוגות מתמודדים במשך שנים רבות עם קשיי תקשורת קיצוניים בזוגיות שלהם מבלי להבין מהו הגורם להם, תוך האשמות הדדיות וחוסר שביעות רצון מתמשך ממערכת היחסים הזוגית. כדאי לדעת שאף פעם לא מאוחר להציל את הקשר, אך הדבר דורש מחויבות במאת האחוזים משני בני הזוג, ועבודה קשה ומאומצת בליוויו של איש מקצוע קשוב ומנוסה, שיסייע להם לאחות את השברים ולשקם את הקשר הזוגי באופן מיטבי. 

 

זוגיות במשבר – חוזרים למסלול ביחד

 

ישנם מספר דגשים שכדאי מאוד ליישם כשאנו מתמודדים עם זוגיות במשבר, כאשר מתעורר החשד שלאחד מבני הזוג יש הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת.

 

  • זכרו כי הדבר אינו בשליטתכם ואינו באשמתכם – הפרעת תקשורת היא גנטית, נוירולוגית וקיימת מהילדות. היא אמנם באה לידי ביטוי קיצוני בזוגיות, אבל לא אתם ולא הקשר הזוגי יצר אותה. מקורם של הקשיים נובע ממוגבלות רגשית של אחד מבני הזוג והאדם עם הפרעת התקשורת לא גורם למצוקה של בת זוגו באופן מכוון.

 

  • דברו באופן ישיר, ברור ומפורש – עליכם להבין כי מדובר בשני סגנונות תקשורת שונים לגמרי, שמצטיירים הרבה פעמים כשתי שפות שונות. על מנת להצליח לתקשר ביעילות, עליכם ללמוד את שתי השפות. אתם צריכים לשחרר את ההנחה שאתם מובנים ושאתם מבינים את הכוונה של בן הזוג שלכם, להפסיק לרמוז ולדבר באופן עקיף ובמקום זה, להיות מאוד ברורים, ישירים ומפורשים בבקשות שלכם. עליכם לוודא שהצד השני הבין את המסר שרציתם להעביר ולשאול אם הבנתם נכון את המסרים שלו.

 

  • מצאו את האיזון בין ה-לבד וה-ביחד שלכם – יש להניח כי הצרכים שלכם שונים וכי קיים פער בין הרצונות שלכם לבילוי זמן איכות משותף. אפשרו זמן לבד לבן הזוג שזקוק לכך ותכננו מראש זמן איכות זוגי ופעילויות משותפות ששניכם תוכלו ליהנות מהם.

זוגיות במשבר

 

אף פעם לא מאוחר מידי להציל את הקשר שלכם

 

אם אתם מרגישים זלזול מצד בן או בת הזוג שלכם, מרגישים שאתם “מהלכים על ביצים”, מאשימים זה את זו בבעיות שלכם, מוותרים על הצרכים שלכם ואינכם בטוחים כמה זמן עוד תוכלו להמשיך ולחיות כך זה עם זו -מקומכם עמנו. מרכז LeadUP בהנהלתה של ד”ר פנינה ארד הינו מרחב בטוח להצפת הבעיות בזוגיות, וקבלת כלים לפתרונן. חשוב שתדעו שאתם לא לבד, ושבכל מצב – אנו מזמינים אתכם לאפשר לנו להחזיר את הזוגיות שלכם למסלול הנכון, בכבוד, אהבה ונאמנות.

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל