אודות ד”ר פנינה ארד

 

נעים להכיר, שמי פנינה ארד ואני ד”ר לפסיכולוגיה, יועצת זוגית, מנחת קבוצות ומאמנת להעצמה נשית. אני נשואה מזה כ- 28 שנים ואימא לשני בנים, הבכור סטודנט בן 25 והצעיר בן 17.

התחלתי את דרכי המקצועית כמורה לאנגלית עם תואר שני בהוראת שפות מאוניברסיטת ת”א. בעשור האחרון התמקצעתי וצברתי ניסיון רב בתחומים של יעוץ, אימון והדרכה, תוך שילוב של מגוון רחב של שיטות טיפול וטכניקות כמו: ACT, NLP, ריפוי הוליסטי, מיינדפולנס, גישור ועוד (תעודות ההכשרה שלי כאן בקישור). לפני כשלוש שנים סיימתי את לימודי הדוקטורט (.Psy.D) במסלול של טיפול קבוצתי במסגרת בית הספר המקצועי לפסיכולוגיה של אוניברסיטת קליפורניה. עבודת הדוקטורט שלי עסקה בנושא מצבן הפיזי והנפשי של נשים הנמצאות או שהיו בזוגיות עם גברים על הספקטרום האוטיסטי ושל נשים החושדות באבחנה הזו אצל בני זוגן, בהשוואה לנשים הנמצאות בזוגיות רגילה. בעקבותיה גם כתבתי את הספר: החצי השני של הקשת: זוגיות מאתגרת – לדעת, להבין, לשנות.

הקמתי את מרכז LeadUp במכבים ואני מלווה נשים וזוגות הרוצים לצאת לדרך של העצמה ושינוי. התהליך האימוני מתבצע באופן פרטני בפגישות אישיות, או בקבוצות העצמה נשית. אני חשה תחושת שליחות לעזור לנשים הנמצאות בזוגיות מאתגרת המלווה בקשיי תקשורת קיצוניים. תהליך הליווי מתחיל בפגישת ייעוץ המתמקדת במיפוי המצב הקיים ובבחינת האפשרויות להגיע מהמקום שבו נשים נמצאות למקום אליו הן שואפות להגיע. כאשר קיימת נכונות ומוטיבציה של שני בני הזוג לשקם את מערכת היחסים הזוגית, אני מלווה את שניהם בתהליך של יעוץ זוגי.

כשעזבתי את תחום החינוך והוראת השפות לפני כעשרים שנה, הנחתי שאני בתהליך של הסבה מקצועית לכיוון חדש, מושך ומרתק. היום אני סוגרת מעגל ומבינה שהדרך הארוכה שעשיתי עד היום, הן במישור המקצועי, והן במישור האישי, הובילה אותי בסופו של דבר למצוא את הייעוד שלי ולעסוק בו. הזוגות שאיתם אני עובדת מרגישים שהם מדברים בשתי שפות שונות, תחושה אופיינית למערכות יחסים שבהן לאחד מבני הזוג יש הפרעת תקשורת מאובחנת או בלתי מאובחנת, כשהפערים הגדולים בסגנונות התקשורת שלהם, הם אלו שיוצרים את הקשיים ואת מורכבות הקשר הזוגי. כאשר אני מלווה זוגות בתהליך של ייעוץ זוגי, אני בעצם עוסקת קודם כל בעבודת תרגום ופרשנות ובהמשך, מלמדת את שני בני הזוג לעשות את העבודה הזו בעצמם, באופן כזה שבסיום התהליך, הם מבינים ומדברים את שתי השפות ומצליחים לתקשר זה עם זו באופן מיטבי.

מרכז LeadUp משמש כבית חם לקבלת תמיכה, למידה של דרכי התמודדות ומיומנויות תקשורתיות חדשות וסלילת הדרך לצמיחה וליצירת שינויים משמעותיים משני חיים. אני שואבת סיפוק עצום מליווי והעצמת נשים בפתיחת פרק חדש בחייהן ואני מרגישה תחושת שליחות אדירה כשאני עוזרת לנשים ולזוגות להבין את מקור הקושי במערכת היחסים שלהם ומסייעת בידם לצלוח את האתגרים שאיתם הם מתמודדים בקשר הזוגי.

אני מלאת תודה על הזכות ללוות ולהיות שותפה למסע של שינוי!

 

הכשרות מקצועיות ותעודות הסמכה

   

 

                                                                

 

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל