זהירות, זה מדבק!

כשאת נמצאת במערכת יחסים זוגית ארוכת טווח עם גבר שקט ומופנם שאינו שש לצאת ולבלות מחוץ לבית, שלא נהנה לארח ולהתארח, שאין לו חיי חברה פעילים ושמעדיף לבלות את זמנו הפנוי מול הטלוויזיה או המחשב, את שוקעת, בין אם תרצי ובין אם לא.

ויכול להיות שהיית פעם בחורה חברותית, עליזה ונמרצת, שאוהבת מסיבות, ריקודים ובילויים. ויכול להיות גם שבמשך שנים רבות, את היית זאת שיזמה את היציאות שלכם עם חברים, את הפיקניקים עם הילדים ואת הטיולים המשותפים. וגם אם עשית את כל הדברים האלה בשמחה, יש מצב שנמאס לך להיות היחידה שיוזמת. ויתכן גם שהתעייפת, ואין לך כוח יותר לארגן אירועים חברתיים או לארח בביתך אנשים, במיוחד אם בן הזוג שלך לא שותף כלל להכנות ועושה לך בכלל טובה שהוא מואיל בטובו לשבת עם האורחים בסלון.  

אז לאט לאט את הולכת ומתאימה את עצמך אליו, לפעמים אפילו בלי לשים לב. את פשוט מארגנת פחות מפגשים חברתיים, יוצאת פחות לאירועים ומוצאת את עצמך יותר ויותר מתבודדת בבית, מול המסכים. וזה ממש נכון מה שאומרים, שעם השנים, בני זוג נהיים יותר ויותר דומים אחד לשני. ולרוע המזל, המסתגר הוא הדומיננטי שמצליח בסופו של דבר לגרור את בת הזוג לכיוון שלו. וכן, הסגירות הזו בהחלט מדבקת.

ואולי בתחילת מערכת היחסים שלכם, נהנית להיות זאת שמפיחה חיים בקשר הזוגי, שדואגת לייצר אווירה נעימה וחיובית ולטפח את הקשרים החברתיים שלכם. ואולי אפילו התייחסת לבן הזוג שלך כאל פרויקט טיפולי, והיית בטוחה שתצליחי לשנות אותו עם הזמן. אבל כשמאגרי האנרגיה שלך התרוקנו, לא היה שם אף אחד שיעזור לך למלא אותם מחדש, כי סביר להניח שבן הזוג שלך מעולם לא לקח אחריות על התחזוקה הרגשית השוטפת של הזוגיות שלכם או של חיי החברה שלכם כזוג.

ואת צריכה להבין שאנשים עם הפרעת תקשורת זקוקים לזמן שלהם לבד עם עצמם. הם לא צריכים חיי חברה עשירים או אינטראקציות חברתיות עם אחרים כדי להרגיש טוב עם עצמם. להפך, בשבילם זה כרוך במאמץ מאוד גדול, ולכן הם לא פעם פשוט מעדיפים להימנע מהתערות חברתית ככל האפשר. הם באמת נהנים להיות לבד בזמנם החופשי, להעסיק את עצמם בדברים שהם אוהבים לעשות ולשקוע בתחומי העניין שלהם. והם ממש זקוקים לשקט הזה כדי להירגע ולהטעין את המצברים שלהם.

אז אם את מרגישה מבודדת ואת יודעת שבשלב כזה או אחר בחייך ויתרת ואיבדת את עצמך בזוגיות, אני רוצה לקרוא לך להתעורר. זה אף פעם לא מאוחר מדיי לחולל בחייך שינויים. את תמיד יכולה להיזכר במי שהיית ולהחזיר לעצמך את שמחת החיים, החיוניות והצחוק שאפיינו אותך. ואין צורך שתחכי לבן הזוג שלך שיצטרף אלייך. את יכולה לחזור ולרקוד, או לצאת ולבלות עם החברות שלך. את יכולה לפנות לעצמך זמן לתחביבים מהנים, להכיר אנשים חדשים, להירשם ללימודים שנראים לך מעניינים, להצטרף לקבוצות טיולים ולמלא את הזמן הפנוי שלך בפעילויות שימלאו אותך באנרגיות.

ואם את מתקשה לעשות את השינויים האלו בעצמך, אשמח לעזור לך.

ד”ר פנינה ארד, 0507865822.

 

 

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל