העצמה נשית

פעמים רבות נזרקת לאוויר האמרה “החיים קשים\מורכבים”, ועבור רבים מדובר בעובדה סופית ומוחלטת. מסיבה לא ברורה, רבים בוחרים לקבל בהכנעה את האמונה הזו, ולטאטא מתחת לשטיח את החלומות, היכולות והרצונות שלהם. ישנן נשים רבות שיוכלו להזדהות בקלות עם אמרות אלה, בעיקר כאשר הן נמצאות במערכת יחסים זוגית מאתגרת, בקשר שאין בו חלוקה הוגנת של אחריות ומטלות, אין בו שותפות ולא קיימת בו הדדיות. שהרי, מהי זוגיות אם לא עבודת צוות הכוללת תמיכה והתגייסות מצד שני בני הזוג, אך מה קורה כאשר אחד מבני הזוג מתקשה לעמוד בציפיות?

 

העצמה נשית בזוגיות עם הפרעת תקשורת

 

לנשים הנמצאות בזוגיות עם גבר הסובל מהפרעת תקשורת מאובחנת או בלתי מאובחנת, העצמה נשית היא קריטית וחיונית כמו אוויר לנשימה. במערכת יחסים המתקיימת בצילה של הפרעת תקשורת, התחומים שבעינינו נראים בדרך כלל, כל כך לגיטימיים ונורמאליים, קיימים ברמה נמוכה או שאינם קיימים כלל.

 

  • התעניינות ואמפתיה – בעלי הפרעות תקשורת יתקשו מאוד להביע עניין ואכפתיות בנושא שהם אינם מתעניינים בו. הם מתקשים לראות את הצד של האחר באינטראקציה והמיקוד שלהם הוא בעצמם. הפרספקטיבה שלהם היא זו שמובילה אותם ולרוב ינסו לגרום לצד השני לחשוב כמותם. מאוד מעייף להתווכח איתם והם יכולים להתיש אנשים אחרים בוויכוח.

 

  • אינטימיות – כאנשים עובדתיים, קשה להם מאוד להתחבר לפן הרגשי שלהם מכיוון שעבורם, מדובר בטריטוריה זרה, לא מובנת ולעיתים אפילו מסוכנת. אין להם את הדחף הטבעי לשתף במידע רגשי או בחוויות שלהם. הם גם מגלים עניין מועט בחוויותיהם וברגשותיהם של אחרים. האינטראקציה איתם מאוד מעשית. יש להם קושי להביע חיבה, תמיכה ואהבה. קשה להם מאוד עם כל הנושא של רגשות ורומנטיקה, מה שיכול להוביל לדיכאון ולהערכה עצמית נמוכה של בת הזוג.

 

  • הענקת ביטחון – אנשים עם הפרעת תקשורת בדרך כלל שואפים לפרפקציוניזם ומצוינות בכל תחומי החיים; הם מפחדים מטעויות, ועם זאת מרגישים צורך לתקן שגיאות של הסובבים אותם. הם שמים לב לפרטים – גם הקטנים ביותר שאחרים אינם שמים לב אליהם. קשה להם לצפות את הרגשות של מישהו אחר ואת האופן שבו הדברים שהם אומרים יכולים להשפיע על הצד השני, כך שהם יכולים להגיד דברים בוטים וחסרי טאקט, מבלי להבין בכלל שהם פגעו בבת הזוג. הישירות והביקורת הנוקבת שלהם מערערים באופן עקבי את הביטחון העצמי של בת הזוג ואת הביטחון שלה בקשר.

 

  • חמלה – חוסר שלמות, חולשה וכישלון – אלו דברים שקשה להם מאוד לקבל, בין אם מדובר בעצמם ובין אם מדובר באחרים. הם מצפים מאחרים שיסתדרו בעצמם ממש כפי שהם משתדלים שלא להיעזר באחרים. לכן, הם בדרך כלל לא יספקו כתף תומכת לבת הזוג במצבי חולי או מצוקה, כאשר היא הכי זקוקה להם.

העצמה נשיצ

 

אל תתמודדי לבד

 

אני יודעת שלפעמים השאלות שאנו שואלות את עצמנו, עלולות להתגלות כלא פשוטות. לפעמים אנו פשוט רוצות לברוח או להתעלם מכל הקשיים והבעיות, להגיד לעצמנו שהכול יהיה בסדר ושדברים יסתדרו מעצמם. תאמיני לי, זה לא הפתרון. שמי פנינה ארד ואני מזמינה אותך להצטרף אליי לסדנת העצמה נשית במרכז LeadUP – מטרת הסדנה היא ליצור ‘אחוות לוחמות’ בין נשים הנמצאות במערכת יחסים עם גבר הסובל מהפרעת תקשורת ומעוניינות לחזק את הביטחון העצמי ואת המשאבים הפנימיים שלהן, למצוא מחדש את קולן ולפעול בנחישות להשגת השאיפות והחלומות שלהן. אל תתמודדי לבד! הצטרפי למסע, לא תאמיני כמה רחוק את מסוגלת להגיע.

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל