בהנהלת פנינה ארד - מאמנת, יועצת זוגית ומנחת קבוצות

מאמרים
דף הבית >> מאמרים >> איך יוצרים שינוי

איך יוצרים שינוי

מחפשים את נוסחת הקסם להוריד 20 ק"ג תוך 30 יום?

להיפטר מהאוברדראפט בבנק?

לשקם את הזוגיות שלכם במרתון של שש פגישות?

 

אין ספק שהרעיון שניתן לבצע מהפך, תהליך דרסטי של שינוי בהינף יד- מפתה מאוד!

הסיסמה הפופולארית : just do it!  (פשוט תעשה את זה) מעודדת לקפוץ למים, בתקווה שעצם התנופה תישא אותנו אל מעבר לפחד ולהתנגדות לשינוי. רובנו יכולים להיזכר בשינוי מוצלח שהישגנו באמצעות פרץ התלהבות כביר ואיזשהו אמצעי דרמטי שהבטיח תוצאות מיידיות. לפעמים, אנו אכן מצליחים להשיג תוצאות מופלאות בפרק זמן קצר ביותר וזה ממלא אותנו בתחושת סיפוק אדירה ובהרבה גאווה.

 

הבעיה עם שינויים רדיקליים היא, שלעיתים קרובות מדי, אנו נוחלים הצלחה בטווח הקצר ומוצאים את עצמנו מהר מאוד חוזרים להרגלים הישנים שלנו ומאבדים בדרך את כל ההישגים שקצרנו. זו יכולה להיות דיאטת בזק שהולכת ומתפוגגת, מרתון זוגי מוצלח, שבסופו של דבר מותיר את הקשר באותו מצב אומלל, או מיזם  עסקי שאפתני ששואב את כל חסכונותינו. מאמצים גדולים ונועזים לחולל שינוי, פשוט עלולים לחזור אלינו כבומרנג. המאמצים האלו אינם מביאים בחשבון מכשולים כבדי משקל שעשויים לעמוד בדרכנו כגון: חוסר זמן, תקציב דחוק או התנגדות מושרשת לשינוי.

 

כשאנו רוצים לחולל שינוי, הנטייה היא לעיתים להתעלם מאותות אזהרה סמויים, כאלו שאומרים: משהו כאן לא בסדר, עליך להאט, לברר מה קורה. אבל אם ממשיכים להתעלם מבעיות קטנות, יש להן נטייה משלהן להתנפח ולהצטבר, עד שבסופו של דבר הן חוסמות את הדרך לשינוי. ההתמקדות במכשולים ובמחסומים אפשריים יכולה לחסוך שנים של תיקונים יקרים בהמשך הדרך.

 

בשנות השיקום לאחר מלחמת העולם השנייה, יזמה החברה היפנית טויוטה ניסוי נועז. אחד המנהלים המוכשרים של החברה, טאיצ'י אונו, שינה את אחד מכללי היסוד של פס הייצור. לפני כן, פעלו כמעט כל חברות הרכב לפי אותו נוהל: כל שילדה עברה לאורך פס הייצור, ועובד אחר עובד הוסיף את החלק שלו. כל עובד היה אחראי על משימה בודדת וכל שגיאה בתהליך תוקנה על ידי פקחי בקרת האיכות בסוף פס הייצור. אונו הגה רעיון חדשני. הוא התקין כבל משיכה בכל שלב לאורך פס הייצור וכל עובד שהבחין בליקוי, היה יכול למשוך בכבל ולהביא לעצירת הפס כולו. אונו וידא שמהנדסים, ספקים ועובדי ייצור ייגשו מייד למקום לזהות את הבעיה ולמצוא לה פתרון.

 

הרעיון של אונו היווה הפרה מוחלטת של עקרונות היסוד של ייצור המוני. יצרני הרכב האחרים פסלו אותו כאבסורדי לחלוטין ולא הבינו איך חברה יכולה להרכיב מוצר במהירות כשפס הייצור עלול להיעצר מתוך גחמה של כל עובד לצורך תיקון של ליקוי מזערי. אולם, בניגוד לחשיבה המקובלת הזו, שיטתו של אונו הוכיחה את עצמה כאמצעי המוצלח ביותר לייצור כלי רכב. תיקון מיידי של בעיה קטנה מנע בעיות גדולות הרבה יותר בהמשך. למרבה הצער, לא כל העסקים למדו מניסיונה של חברת טויוטה והפיתוי נשאר לטייח מה שנראה כבעיה שולית.

 

כשאנו יוצאים לדרך בהתלהבות לבצע מהלך של שינוי, כדאי להאט קצת את הקצב, לחשוב ולתכנן את צעדינו. ההתלהבות שלנו היא דבר נהדר. חיוני לשמר אותה ולקחת אותה איתנו כבת לוויה צמודה, מעודדת ותומכת. יחד עם זאת, רצוי להקדיש את הזמן ולחשוב על עיכובים אפשריים, מכשולים שיכולים להפריע לנו ודרכים יצירתיות להתמודד עם הקשיים בדרך. אם רוצים לחולל שינוים שמתמידים לאורך זמן, יש צורך לראות אותם כתהליכים שאין להם איזושהי נקודת גמר שמצביעה על סיום המאמצים אלא כעל אימוץ של דרך חיים חדשה. הגעה ליעד טומנת בחובה  מלכודת  של שאננות ממנה חייבים להיזהר. שם המשחק הוא התמדה לאורך זמן, שמירה על ההישגים והצבת יעדים חדשים ומאתגרים.

 

אשמח ללמד אתכם כלים וטכניקות ליצירת שינויים ארוכי טווח

פנינה ארד

יועצת ארגונית, מאמנת ומנחת קבוצות.

2014-2017 © כל הזכויות שמורות לפנינה ארד
לוגו קטן