עשר המתנות לעצמך שיבטיחו לך שנה נפלאה

 

  1. הכיני רשימה ארוכה של כל תכונותייך הטובות, של הדברים שאת אוהבת בעצמך ושל הפידבקים החיוביים שאת מקבלת מאחרים. קראי את הרשימה לפחות פעם ביום והזכירי לעצמך כמה את נפלאה ונהדרת.
  2. קראי ספרים, הקשיבי לשירים אהובים או צפי בסרטים היכולים לתת לך השראה ולספק לך רעיונות לחיים מלאי עניין ומשמעות.
  3. חזרי לספסל הלימודים ללמוד משהו שתמיד עניין אותך, לעשות את התואר שתמיד חלמת עליו, ללמוד שפה או מיומנות חדשה. הזכירי לעצמך שאף פעם לא מאוחר מדיי להתחיל ללמוד משהו חדש, להתפתח ולצמוח.
  4. התחילי לעסוק במשהו יצירתי כמו פיסול, ציור, כתיבה, נגינה או אפייה. נסי להיזכר בדברים שאהבת לעשות לאורך שנות ילדותך. חזרי לתחביב ישן שלך או מצאי לעצמך תחביב חדש.
  5. בחרי פעילות ספורטיבית שתוכלי להתמיד בה כמו: הליכה/ ריצה/ ריקוד/ רכיבה על אופניים. זו יכולה להיות פעילות גופנית שתבצעי בחוץ, בחדר הכושר או בבית מול מסך המחשב. מה שחשוב הוא שתעשי אותה באופן קבוע לפחות מספר פעמים בשבוע.
  6. הכיני רשימה ארוכה של דברים המשמחים אותך, כמו טיול בחיק הטבע, בילוי עם חברות, עיסוי, אמבטיית קצף, או צפייה בסדרת טלוויזיה אהובה. עשי כל אחד מהדברים האלו לעיתים קרובות.
  7. פני זמן יומי לרגיעה ולמנוחה. נצלי אותו לנשימות מודעות, להרפיה, לתרגול מיינדפולנס, יוגה, דמיון מודרך, או כל מדיטציה אחרת שאליה את מתחברת.
  8. פרגני לעצמך לפחות ערב אחד בשבוע שהוא רק שלך. תכנני קדימה פעילויות מהנות שתוכלי לצפות להן, שבצי אותן ביומן והכניסי אותן ללוח הזמנים השבועי שלך. 
  9. אפשרי לעצמך כמה שיותר רגעים של צחוק פרוע, התלהבות ושחרור מכל מחויבות. מגיע לך ליהנות מהחיים וכדי שתוכלי להמשיך ולהעניק באהבה לאחרים, מלאי קודם כל את עצמך באנרגיות חיוביות.
  10. הכיני לעצמך תכנית פעולה להפיכת החלומות שלך למציאות. כתבי לעצמך רשימת שאיפות מוגדרות וברורות. מתחת לכל אחד מהיעדים אליהם את שואפת להגיע, כתבי את סדרת הפעולות הנדרשת לצורך השגת היעד. הגדירי לעצמך לוחות זמנים לביצוע כל פעולה. היעזרי בכל מי שיכול לסייע לך להגשים את חלומותייך.

 

ואם כשאת מסיימת לקרוא את הרשימה הזו את אומרת לעצמך משהו כמו: טוב ויפה, אבל  מאיפה אני מוצאת זמן לעשות את כל הדברים האלו?

אז את מוזמנת להמשיך לקרוא.

קודם כל, אני מבטיחה לך שתוכלי למצוא את הזמן לעשות את כל הדברים שבאמת תרצי לעשות מתוך הרשימה הזאת, גם אם את עובדת במשרה מלאה, גם אם את מגדלת ילדים קטנים וגם אם את נמצאת בזוגיות שבה רוב העול נופל על הכתפיים שלך.

זה מתחיל בהחלטה לדאוג ולטפל בעצמך, כי את לא פחות חשובה מאף אחד אחר. ואם את מוטרדת מכך שזה יבוא על חשבון הילדים שלך, הסירי דאגה מלבך. הם ירוויחו הרבה יותר מבילוי זמן איכות עם אמא שמחה ומאושרת מאשר משהות ממושכת במחיצת אמא מרירה ומתוסכלת.

סביר להניח שאם תמשיכי לבצע את כל אותן מטלות יומיומיות שבאחריותך ושאולי נדמה לך שאת חייבת לעשות, אכן לא תמצאי את הזמן הפנוי לעצמך, לצרכים שלך ולדברים שהיית רוצה לעשות. אבל האם את באמת חייבת לעשות את כולן?

אין ספק שאת יכולה להוריד מעצמך לפחות חלק מהדברים השגרתיים שאת עושה במשך היום ולהעביר אותם הלאה. אם את נוהגת לקחת על עצמך את כל מה שאחרים מפילים עלייך, את יכולה ללמוד לסרב באסרטיביות לדרישות המופנות כלפייך ולעשות רק את הדברים שמתאים לך לעשות. את יכולה להאציל יותר סמכויות לבני משפחתך, ואם אין אנשים קרובים שיכולים להתגייס ולעזור, את תמיד יכולה להשיג עזרה בתשלום. אפשר לקחת בייביסיטר, לקנות אוכל מוכן, להעסיק עוזרת ובעצם, אפשר למצוא פתרון יצירתי כמעט לכל דבר. אין מחיר לבריאות הפיזית והנפשית שלך ואני מציעה שתראי כל הוצאה כספית כזאת כמשתלמת.

יש מצב שאנשים יכעסו עלייך כשתפסיקי לרצות אותם ולעשות עבורם את הדברים שהרגלת אותם שאת עושה. כדאי שתכיני את עצמך לתגובותיהם. ניתן להבין את אי שביעות הרצון שהם יביעו כי מבחינתם, מדובר בהרעת תנאים. למרות זאת, אני יכולה להבטיח לך שבלית ברירה, הם יתרגלו לתנאים החדשים שתציבי בפניהם.

יתכן גם שכאשר מישהו אחר יעשה במקומך דברים שנהגת לעשות בעצמך, הדברים לא יתבצעו בדיוק כפי שאת רוצה, אולי הם אפילו יתבצעו פחות טוב או פשוט לא יעמדו בסטנדרטים שלך. אוקיי. אז מה? זה לא יהיה מושלם, אבל לא יקרה שום אסון ולא ייגרמו נזקים בלתי הפיכים לאף אחד כתוצאה מכך. ומה שהכי חשוב, זה יאפשר לך לעשות את הדברים שאת באמת רוצה לעשות.

בכל נקודת זמן ניתן להחליט לדאוג לעצמנו, לשנות הרגלים ישנים ולהכניס לחיינו דברים חדשים. ובכל זאת, לתחילתה של שנה חדשה יש משמעות סמלית ומיוחדת וכדאי מאוד לנצל את התאריך החגיגי לקבלת החלטות מיטיבות ולאימוץ הרגלים טובים לטיפול עצמי.

מאחלת לכולן שנה טובה, בריאה ומאושרת.

ד"ר פנינה ארד, 0507865822

פגישות ייעוץ אישיות וזוגיות מתקיימות גם אונליין.

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל