על אורחים, חברים ומפגשים חברתיים

 

הרבה מהנשים שאני פוגשת אצלי בקליניקה הן מאוד חברותיות. אוהבות לארח, להתארח, להשתתף באירועים חברתיים ולצאת ולבלות עם חברים. ולמרות זאת, עם השנים, הן מוצאות את עצמן יותר ויותר מבודדות חברתית. והלב שלהן נצבט, במיוחד בחגים, כשהן רואות איך אנשים אחרים סביבן נהנים מבילויים עם המשפחה המורחבת ועם חברים, מארחים ומתארחים. והן לא.

זה קורה לנשים הנשואות לגברים עם הפרעת תקשורת ויכולות להיות לכך מגוון סיבות:

  1. לבן הזוג שלהן קשה מאוד להתמודד עם סיטואציות חברתיות והוא נמנע מהן. וגם אם בעבר התאמץ לעשות את כל הדברים האלו, עם השנים, הנכונות שלו להתאמץ הלכה ופחתה.
  2. בן הזוג שלהן לא מסתדר עם מספר רב של אנשים. אלו יכולים להיות בני משפחה קרובים או רחוקים, חברות, חברים, או בני/בנות הזוג של כל אחד מהאנשים האלו. והוא מסרב בתוקף להיפגש איתם ולשהות במחיצתם.
  3. בן הזוג שלהן מעדיף להיות בבית. הוא לא אוהב את הרעש וההמולה של מפגשים חברתיים. הוא צריך את השקט שלו והוא לא רוצה שאף אחד יפריע לו.
  4. בן הזוג שלהן מביך אותן בפני אנשים/ מתבדח על חשבונן/ פוגע בהן ונמאס להן להתמודד עם חוסר המודעות וחוסר הטקט שלו, כך שהן עצמן מעדיפות להימנע מלהיפגש עם אנשים.
  5. בן הזוג שלהן מביך אנשים אחרים/ מעליב/ פוגע/ משעמם/ מספר בדיחות קרש ואנשים מתרחקים מהם.
  6. בן הזוג שלהן מתעלם מהאורחים/ מארחים, לא טורח לדבר עם אף אחד, מתעסק עם הטלפון הנייד שלו או אפילו פורש לחדר אחר.
  7. בן הזוג שלהן משתלט על השיחה, מדבר ללא הפסקה על תחום שמאוד מעניין אותו ובקושי מאפשר לאנשים אחרים להשחיל מילה.
  8. בן הזוג שלהן אובססיבי לגבי סדר וניקיון/ מאוד לחוץ מההכנות או מהקניות, כך שכל אירוח הופך להיות סיוט. אז הן משתדלות להתחמק מלהזמין אורחים, ומן הסתם, גם מוזמנות פחות לאחרים.
  9. לבן הזוג שלהן קשה להתמודד עם שינויים בשגרה, כך שאירוח ספונטאני כמובן שלא בא בחשבון וגם אירוח מתוכנן הוא לא משהו שנוח לו בכלל כי זה פוגע בסדר היום הנוקשה שעליו הוא מקפיד ומצריך היערכות מיוחדת.
  10. ההתמודדות עם בן הזוג וההכנות לקראת ארוח/ ארוע חברתי, יוצרים כל כך הרבה מתח, מריבות וכעסים, שניסיון העבר לימד אותן שעדיף להן לוותר.

ואם גם את נמצאת בין הנשים האלו שמוותרות עם הזמן על חיי החברה שלהן בגלל בן הזוג, אני ממליצה לך בחום לעשות שינוי ולדאוג לעצמך, כי בין אם את מרגישה את זה כבר ובין אם עדיין לא, הבדידות מאוד פוגעת בבריאות הפיזית והנפשית שלך.

אני מניחה שאת מבינה שלבן הזוג שלך יש בעיה, ואם הוא לא מוכן לקבל עזרה ולטפל בבעיה שלו, סביר להניח שהמצב לא עומד להשתנות מעצמו לטובה, אלא רק לרעה, כי עם הזמן ועם הגיל, הדברים מקצינים. ובסך הכול, זה לא באמת שהוא סובל. המצב הזה כנראה מאוד נוח עבורו.

מה שכן, זה לא אומר שאת צריכה לסבול ולגזור על עצמך חיים של בידוד חברתי.

אז נכון שאם בן הזוג שלך לא אוהב לארח ולהתארח, לא תוכלי לעשות את זה אתו. ונכון שאם יש אנשים שהוא ממש לא מסתדר איתם, לא תוכלו לפגוש אותם ביחד ונכון שאם הוא לא רוצה לצאת למקומות מסוימים, לא תוכלי לצאת אתו לאותם מקומות.

אבל, מה שאת כן יכולה לעשות זה לפתח לך חיי חברה משלך, להתיידד עם קולגות בעבודה, להירשם לחוגים, ללכת להרצאות, להשתתף בסדנאות ובעצם ללכת לכל מקום שבו תוכלי להכיר אנשים חדשים ולהתיידד אתם.

את יכולה לצאת לבד עם החברות שלך, להיפגש אתן מחוץ לבית, לצאת לבלות, ליהנות מאירועים חברתיים ומכל המקומות ההומים והרועשים שבן הזוג שלך לא מעוניין להגיע אליהם, בלעדיו.

את גם יכולה לנצל את החגים ליציאה מתוכננת לחופשה בארץ או בחו"ל, כדי לא למצוא את עצמך לבד בחג, כשכולם עסוקים במפגשים עם המשפחה ועם החברים.

בקיצור, יש הרבה מאוד דברים שאת יכולה לעשות על מנת להרחיב את מעגל החברים שלך ולצאת מהבידוד החברתי שנכפה עלייך.

 

ומה לגבי הזוגיות שלך?

 

אני יודעת שבן זוג עם הפרעת תקשורת פוגע לא רק בחיי החברה שלך, אלא בהרבה מאוד תחומים נוספים, שאולי קשה לך להתמודד אתם.

אז אם את צריכה עזרה או סתם רוצה לדבר ולהתייעץ, את מוזמנת להתקשר אליי או להשאיר לי פרטים בטופס צור קשר.

ד"ר פנינה ארד, 0507865822.

חג אסיף שמח!

 

 

 

 

 

 

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל