למצוא את האור הפנימי שלך

לכל אחת מאתנו יש את האור הפנימי שלה, את התכונות, הכישורים והיכולות הייחודיות שלה. הבעיה היא שלא תמיד אנחנו מצליחות לראות את האור הזה. הכי קל לראות את האור הייחודי שלנו כשיש לנו בן זוג שרואה אותו גם, כשיש לצדנו מישהו שמעריך, מפרגן ומחמיא לנו. אבל לא לכולנו יש בנמצא בן זוג כזה, ולפעמים, לא רק שבן הזוג לא רואה את האור שבנו, אלא להפך, הוא נוטה לראות בעיקר את נקודות החולשה שלנו, את המקומות החשוכים, מרבה להעיר, לבקר ולהקטין אותנו.

הרבה מהנשים שנמצאות במערכת יחסים זוגית לא מספקת, בזוגיות שבה הן מרגישות לא מוערכות ולא אהובות, מוצאות את עצמן מואשמות באופן קבוע לגבי כל מה שלא עובד בקשר וכתוצאה מכך, מאבדות עם הזמן את האמונה שלהן בעצמן וביכולותיהן. הביטחון העצמי שלהן מתערער ולאט לאט, הן עצמן מפסיקות לראות את נקודות האור שלהן, מרגישות כבויות לגמרי ושוקעות לתוך חשיכה.

מה שעצוב הוא, שנשים שהופכות להיות שקופות בעיני בן הזוג שלהן, הופכות בהדרגה להיות שקופות גם בעיני עצמן.

בקליניקה שלי, יוצא לי לפגוש הרבה מאוד נשים שנמצאות בזוגיות עם גברים שיש להם הפרעת תקשורת בלתי מאובחנת, גברים שממעטים לפרגן ולהביע רגשות של חיבה והערכה. גברים שנוטים להתמקד בהיבטים שליליים של הקשר או של בת הזוג ומרבים לתת הערות ביקורתיות פוגעות. פעמים רבות, הם גם מתנערים מאחריותם לגבי הבית והמשפחה, כך שרוב הנטל הביתי נופל על כתפיהן של הנשים. נשים שנמצאות בזוגיות כזאת שוקעות לעיתים קרובות למצבים של דכדוך ומצוקה נפשית, מאבדות את שמחת החיים שלהן ומפסיקות להפיץ את אורן. השגרה השוחקת, המלחיצה והמאתגרת לצדו של בן זוג עם הפרעת תקשורת, המריבות שלא נגמרות, התסכול המתמשך, תחושת הבדידות, המטלות האינסופיות, כל אלו מובילים פעמים רבות נשים לוותר על השקעה בעבודה תובענית, על קריירה שתמיד חלמו עליה או על השאיפות שהיו להן בצעירותן.

נשים בוחרות להישאר בזוגיות כזאת מהרבה מאוד סיבות. לפעמים יש אצלן צורך מאוד גדול לשמור על שלמות המשפחה. לפעמים הן מאוד פוחדות לפרק את התא המשפחתי ולהתמודד עם ההשלכות הכלכליות והמשפחתיות של גירושים, ולפעמים, הן מעדיפות להישאר במקום המתסכל, שבכל זאת, נוח מבחינות מסוימות, על פני התמודדות עם תהליך מורכב של פרידה ויציאה לעתיד מעורפל של חוסר וודאות. מה שכן, הבחירה להישאר בזוגיות כזאת לא חייבת להיות מלווה בוויתור על הגשמה עצמית ועל מימוש האור הפנימי שלהן.

אז נכון שזה היה יכול להיות נפלא אם היה לכולנו בן זוג תומך ומפרגן שרואה את האור שלנו ועוזר לנו להפיץ אותו. יחד עם זאת, התלות באישורים חיצוניים של בן הזוג, מאוד מגבילה ומצמצמת, במיוחד כשהקשר הזוגי הוא עם מישהו שכבר מזמן לא רואה את האור שלנו או מתקשה לבטא אותו באופן מילולי.

מה שאני בעצם רוצה לומר הוא שבלי קשר לזוגיות שבתוכה אנחנו נמצאות, יש לנו תמיד את היכולת לבחור להשקיע בעצמנו, לתת לשאיפות ולחלומות שלנו מקום, להפנות את הזרקור אל נקודות האור שבנו ולהעצים את הטוב שבחיינו.

אם את מרגישה שהזוגיות שלך לא מיטיבה אתך, שהקשר הזוגי שלך גורם לך לאבד מזוהרך, שאת כבויה ושאת כבר מזמן מתקשה למצוא את נקודות האור שבך, את מוזמנת לדבר אתי ולראות כיצד את יכולה, למרות הנסיבות, להחזיר לעצמך את האמונה ביכולותייך, להשיב לעצמך את שמחת החיים שאבדה לך ולמצוא את הדרך שבה תוכלי להביא לידי ביטוי את האור הפנימי שלך.

חג אורים שמח!

ד"ר פנינה ארד, 0507865822  

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל