כמו שותפים לדירה

"אני מרגישה שאנחנו מתנהלים כמו שני אנשים זרים שגרים באותו בית", היא אמרה לי. "הוא לא משתף אותי בשום דבר, חוזר מהעבודה וישר הולך למחשב שלו, או לטלוויזיה. התקשורת בינינו הצטמצמה לדברים טכניים כמו רשימת קניות בסופר, הסעות של הילדים או סידורים שצריך לעשות. הוא חי בתוך בועה משלו ולי אין בה שום חלק. שנים נלחמתי בזה. רדפתי אחריו. הרגשתי שאני חולבת ממנו אינפורמציה כאילו אני איזו חוקרת בשב"כ. ומה בסך הכול רציתי? לדבר אתו, לדעת מה חדש אצלו, מה עובר עליו. עם הזמן התייאשתי. הפסקתי לשתף אותו גם בחוויות שלי. הפסקתי להתאמץ ולדובב אותו. פשוט נגמר לי הכוח". ככה תיארה קרן את הקשר הזוגי שלה עם נדב (השמות בדויים), אחרי עשרים שנות נישואים.

עצוב, אבל זאת המציאות של הרבה מאוד נשים המתמודדות עם הפרעת תקשורת לא מאובחנת אצל בן זוגם. להרבה אנשים עם הפרעת תקשורת יש צורך מופחת לשתף בחוויות אישיות שלהם, או לנהל שיחות שוטפות עם בנות הזוג שלהם. הם זקוקים למרחב אישי מאוד גדול, לזמן ממושך לבד עם עצמם ולהרבה שקט. אבל כשלא מדברים אחד עם השני, או כשמדברים מעט מאוד, באופן טבעי מתרחקים ומאבדים גם את הקשר האינטימי, עד שמרגישים כמו שני אנשים זרים.

קרן ונדב הגיעו אליי בעקבות רצונה של קרן להתגרש. היא הרגישה שהיא לא מסוגלת להמשיך לחיות ככה יותר, בשקט שמזכיר לה אווירה של בית קברות, עם מישהו שהיא מרגישה שהוא יותר כמו שותף לדירה מאשר בן זוג. כשנדב הבין שהפעם קרן לא סתם מאיימת עליו, אלא רצינית לגמרי, שהיא באמת מתכוונת לעשות את הצעד הזה ולעזוב אותו, הוא ממש נבהל, בקש ממנה לתת לו הזדמנות נוספת והבטיח לעשות שינוי ולהציל את הקשר שלהם. קרן אמנם הייתה מאוד סקפטית ולמודת אכזבות מנסיונות עבר שכשלו, אבל בכל זאת, הסכימה לתת עוד צ'אנס אחרון לנישואים שלהם. הרבה מהזוגות שאני פוגשת מגיעים אליי בדיוק במצב הזה, כשהאישה כבר מיואשת לגמרי מבן הזוג שלה ומחוסר התקשורת ביניהם, רוצה להיפרד ומוכנה כבר ללכת עם זה עד הסוף ולפרק את המשפחה.

עם סטטיסטיקה שמראה שאחד מכל שלושה זוגות מתגרש, סביר להניח שהרבה מהזוגות שנמצאים במצב הזה כבר התגרשו, מבלי לדעת כלל על הפרעת התקשורת הסמויה שממנה נבעו הקשיים הקיצוניים שאיתם הם התמודדו לאורך השנים במערכת היחסים הזוגית שלהם.

ליוויתי את קרן ונדב בתהליך זוגי קצר וממוקד שנמשך כשלושה חודשים. זה לא היה פשוט בכלל לנדב, אבל הוא היה נחוש לעשות שינוי ולשקם את הנישואים שלהם והוא באמת השקיע והתאמץ ככל יכולתו. נדב וקרן התחילו לתקשר ברמה יום יומית ומצאו תחומי עניין משותפים חדשים. הם התחילו להקדיש זמן ל'ביחד' זוגי ובסופו של דבר, הצליחו להתקרב מחדש אחד לשנייה. הם היום נמצאים במקום טוב, מלאי אופטימיות לגבי העתיד וקרן מרוצה ומופתעת מהשינויים שהתחוללו בקשר שלהם בתקופה כל כך קצרה.

לצערי, לא תמיד הסוף טוב כמו אצל קרן ונדב. לפעמים, המרחק והניכור בין בני זוג כל-כך גדולים, שזה פשוט מאוחר מדיי לעורר רגשות שכבר כבו מזמן.

למרות שאני לא יכולה להבטיח לך 100% הצלחה, מה שאני כן יכולה להבטיח לך, זה שאם לשניכם יש רצון ומוטיבציה לעשות שינוי ואם אתם מוכנים להשקיע את המאמץ ולעשות את העבודה הנדרשת, אז אוכל לעזור לכם להציל את הנישואים שלכם כמו שעזרתי להרבה מאוד זוגות אחרים.

ואם את נמצאת בסיטואציה הכואבת הזאת עם בן זוג שלא מוכן לקבל עזרה או לעשות שינוי, או שחושב שהזוגיות שלכם בסך הכול די בסדר ולא מבין מה כל כך רע לך, ייתכן מאוד שאת כבר משלמת על כך מחיר בריאותי פיזי ונפשי כבד, כמו הרבה מאוד נשים אחרות ששקעו לדיכאון או חלו במחלות כרוניות ואוטו-אימוניות קשות, כך שאני ממליצה לך בחום לדאוג ולטפל בעצמך.

אשמח לעזור לך להשיב לעצמך את הבריאות, את האנרגיות ואת שמחת החיים שלך וללוות אותך בתהליך של קבלת החלטות לגבי המשך הקשר הזוגי.

ד"ר פנינה ארד: 0507865822

הדרך שלך לשינוי מתחילה בצעד קטן אחד

הצטרפו אלי והרשמו עוד היום לאימון עם ד"ר פנינה ארד

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל